Od dzisiaj szybciej zarejestrujesz samochód

Najnowsze Piła

PIŁA. Starostwo Powiatowe w Pile  wprowadziło kolejne zmiany, które ułatwią rejestrację samochodu, wymianę dowodu rejestracyjnego lub wyrobienie wtórnika dowodu rejestracyjnego. Już od 1 sierpnia można zarezerwować wizytę na wybrany dzień i godzinę drogą elektroniczną.

Rezerwacja jest prosta. Wystarczy wybrać adres strony internetowej: rejestracja.powiat.pila.pl i  zaznaczyć dzień i godzinę wizyty oraz wpisać swoje dane osobowe, które są przetwarzane w bezpieczny sposób. Na podany adres e-mail otrzymamy natychmiast odpowiedź, wystarczy ją tylko szybko potwierdzić i wizyta zostanie zapisana w systemie, a my umówieni na rejestrację samochodu, bądź na wymianę dowodu rejestracyjnego. W podobny sposób rezerwacji można dokonać poprzez Poradnik Interesanta, który znajduje się na stronie: powiat.pila.pl.

Jednym z naszych priorytetów jest poprawa obsługi mieszkańców w starostwie. Myślę, że to kolejny przełomowy krok. Najpierw 23 lipca wprowadziliśmy zmiany polegające na otwarciu wszystkich stanowisk dla klientów, teraz ułatwimy im rejestrację pojazdów i wymianę dokumentów. Wystarczy zarezerwować wizytę, co najważniejsze – nie będzie to skomplikowane i każdy zostanie szybko obsłużony ? mówi Starosta Pilski Eligiusz Komarowski.

Osoby, które zarezerwowały wizytę będą obsługiwane na wydzielonym stanowisku. Ale jeśli stanowisko to będzie wolne, to klienci, którzy nie rezerwowali wizyt będą na nim również obsłużeni. Co ważne, drogą elektroniczną będzie można na ten sam dzień zarezerwować wizyty maksymalnie dla czterech spraw ? wyjaśnia Beata Kozioł, dyrektor Wydziału Komunikacji w Starostwie Powiatowym w Pile.

 (WM)

 Źródło: powiat.pila.pl