ODBLASKI DLA POPRAWY WIDOCZNOŚCI NAJMŁODSZYCH

Edukacja Interwencje Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

Złotowscy Policjanci przekazali uczniom Szkoły Podstawowej nr 3 w Złotowie elementy odblaskowe. W trakcie apelu poruszono tematykę widoczności na drodze i noszenia odblasków. Takie działania to część ogólnopolskiej akcji „Świeć Przykładem”.

Rozpoczęły się policyjne działania pn. „Świeć Przykładem”. W tym czasie złotowscy policjanci prowadzą spotkania edukacyjne skierowane do najmłodszych mieszkańców powiatu, którzy rozpoczęli edukację. W działania złotowskich funkcjonariuszy, włączył się Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Pile.

Mundurowi odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Złotowie, którzy przygotowali apel, w trakcie którego przypomnieli podstawowe zasady zachowania się na drodze. Policjanci wręczyli pierwszakom odblaskowe opaski oraz zawieszki przekazane przez WORD w Pile, przypominając, że elementy odblaskowe są szczególnie ważne jesienią i zimą, gdy wcześnie zapadający zmrok.

Liczymy że przekazana wiedza i elementy odblaskowe będą towarzyszyć pierwszakom w drodze do szkoły, a także w czasie drogi do domu.

mł.asp. Damian Pachuc, KPP Złotów

Odblaski dla poprawy widoczności najmłodszych – Aktualności – KPP Złotów (policja.gov.pl)