OJCIEC Z SYNEM PŁACILI SKRADZIONĄ KARTĄ

Interwencje Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

Zatrzymany został ojciec z synem, którzy przywłaszczyli portfel z zawartością pieniędzy, dokumentów oraz kart bankomatowych. Portfel wyrzucili, a dwoma kartami dokonali zbliżeniowych płatności za kwotę blisko 900zł. Obaj zostali zatrzymani. Przyznali się do kradzieży pieniędzy z konta.

Mieszkanka Krajenki powiadomiła policjantów z komisariatu w Krajence, o zgubieniu kurtki, z portfelem w którym znajdowały się pieniądze, dokumenty oraz karty bankomatowe.

Zgubiona kurtka odnalazła się na klatce schodowej jednego z bloków, natomiast w kieszeni nie było portfela. Gdy zgłaszająca sprawdziła stan swoich kont w bankach, okazało się, że w krótkim odstępie czasu ktoś dokonał kilku płatności w różnych sklepach. Kobieta zablokowała karty w banku, a pozostałe dokumenty zastrzegła w instytucjach które je wydały.

Krajeńscy policjanci przystąpili do wyjaśnienia sprawy przywłaszczenia portfela i kradzieży gotówki z kont. Na podstawie przeprowadzonych ustaleń, krok po kroku ustalali kolejne fakty i dotarli do miejsc, w których dokonano płatności utraconymi kartami bankomatowymi. Na podstawie przeprowadzonych ustaleń, funkcjonariusze wytypowali sprawców kradzieży pieniędzy.

Kolejnego dnia zatrzymani zostali dwaj mieszkańcy Krajenki – ojciec z synem, którzy przywłaszczyli portfel, w którym znajdowało się ponad 100zł gotówki, dokumenty oraz dwie karty bankomatowe. Ustalono że jeden ze sprawców wyrzucił portfel, a kartami płatniczymi, wspólnie wykonali dziewięć transakcji na łączną kwotę blisko 900zł.

49 latek i jego 19 letni syn przyznali się do kradzieży pieniędzy z kont. Wyjaśnili jak weszli w posiadanie portfela oraz w jaki sposób kartami płacili za alkohol i papierosy. Decyzją Prokuratora starszy ze złodziei do zapłaty ma grzywnę, a jego syn z uwagi na brak zatrudnienia wykonywać będzie nieodpłatne prace społecznie. Obaj mają zwrócić pokrzywdzonej równowartość skradzionych pieniędzy.

Przypominamy, że w przypadku odnalezienia jakichkolwiek dokumentów czy też kart płatniczych należy niezwłocznie przekazać je do organu wydającego. Zaś osoby, które zgubiły kartę płatniczą, powinny pamiętać o natychmiastowym powiadomieniu placówki banku i zablokowaniu możliwości dokonywania płatności, co pozwoli uniknąć utraty środków znajdujących się na koncie.

mł.asp. Damian Pachuc

Ojciec z synem płacili skradzioną kartą – Aktualności – KPP Złotów (policja.gov.pl)