Okradał samochody

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia
PIŁA. Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 30-letniego pilanina, który parał się okradaniem samochodów.
Mężczyzna ten w drugiej połowie sierpnia na terenie jednego z parkingów na ul. Browarnej w Pile włamał się do Fiata Ducato, z którego skradł radio samochodowe oraz inne przedmioty pozostawione w samochodzie.

Podczas dokładnej analizy zebranego materiału dowodowego przez policjantów pionu kryminalnego ustalono, że pojazd nie był odpowiednio zabezpieczony – nie miał zamkniętego zamka centralnego, dlatego zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kradzież – mówi sierż. Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

30-letni mieszkaniec Piły przyznał się do postawionych mu zarzutów. Okazało się, że wcześniej był już karany za podobne przestępstwa. Tym razem grozi mu do 5 lat więzienia.

Sierż. Wojciech Zeszot: –Apelujemy do mieszkańców, aby po pozostawieniu pojazdu na parkingu upewnili się, czy na pewno został on odpowiednio zabezpieczony i zamknięty, tak aby nie stanowił łatwego celu dla złodzieja.

(Red.)