Oni już wiedzą, jak uratować czyjeś życie

Najnowsze Wydarzenia Złotów

JASTROWIE. BRZEŹNICA. Policjanci Komisariatu Policji w Jastrowiu odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy, gdzie przeprowadzili warsztaty udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prawidłowego korzystania z numerów alarmowych.

30 listopada br. dzielnicowi Komisariatu Policji w Jastrowiu asp.szt. Ireneusz Bożek, sierż. szt. Dominik Nogalski oraz st. sierż. Robert Kirpa policjant i jednocześnie ratownik medyczny, realizując przedsięwzięcia profilaktyczno – edukacyjne skierowane do dzieci i młodzieży odwiedzili uczniów klas 1-4 Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy i przeprowadzili warsztaty z zakresu prawidłowego korzystania z numerów alarmowych i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W części teoretycznej st. sierż. Robert Kirpa zapoznał uczniów z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy w rożnych sytuacjach. Policjant wyjaśnił jak ważna jest odpowiednio szybka reakcja i natychmiastowe udzielanie pomocy poszkodowanym.

W części praktycznej używając fantoma st. sierż. Robert Kirpa zaprezentował,  jak prawidłowo ułożyć osobę w pozycji bocznej bezpiecznej i wykonać resuscytację krążeniowo oddechową. Dzieci mogły przećwiczyć udzielanie pomocy i świetnie sobie z tym zadaniem poradziły.

W ramach zajęć policjanci sprawdzili również wiedzę dzieci z zakresu  właściwego alarmowania służb. Policjanci przypomnieli, że numer 112 służy wyłącznie do powiadamiania w nagłych sytuacjach zagrożenia zdrowia, życia lub mienia. Mówili jak prawidłowo powinna przebiegać rozmowa z operatorem i podaliprzykłady sytuacji, jakie należy zgłaszać służbom ratunkowym.

 KPP Złotów