Paliło się poddasze

Chodzież Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

BUDZYŃ. Przez dwie godziny ponad 20 strażaków walczyło z pożarem poddaszu w Budzyniu. Ogień strawił więźbę dachową i poszycie dachu.

Do pożaru doszło 5 września po godzinie 18. w budynku wielorodzinnym przy ulicy Dworcowej. Do akcji gaśniczej zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP z Chodzieży, OSP KSRG Budzyń, OSP KSRG Wyszyny oraz OSP Prosna.

Gdy pierwsze zastępy dotarły na miejsce, z dachu wydobywał się gęsty dym. Na szczęście mieszkańcy w porę opuścili budynek. Nikomu nic się nie stało.

Działania straży pożarnej polegały w pierwszej kolejności na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wejściu do domu z kamerą termowizyjną, gdzie po zlokalizowaniu źródła ognia podano jeden prąd wody w natarciu. Akcja gaśnicza prowadzona była również z zewnątrz budynku. Dalsze działania strażaków polegały na dogaszeniu pogorzeliska – informuje mł. bryg. Leszek Naranowicz z KP PSP w Chodzieży.

W działaniach trwających dwie godziny brało udział 7 zastępów straży pożarnej (24 strażaków), Policja, Państwowe Ratownictwo Medyczne oraz pogotowie energetyczne.

(Red.)
Fot. kpt. Maciej Zwierzykowski.