Paliło się w Buntowie

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

BUNTOWO. Groźny pożar w Buntowie. Ogień strawił budynek gospodarczy, garaż i część domu mieszkalnego.

Pożar wybuchł 17 stycznia wczesnym rankiem. Do akcji gaśniczej zostały skierowane jednostki straży z pobliskich miejscowości oraz trzy pojazdy JRG w Złotowie.

 Gdy pierwsze z nich dotarły na miejsce żywioł szalał. Płomienie opanowały drewniany budynek garażowo-gospodarczy wraz z samochodem osobowym, a także pomieszczenia na parterze domu  mieszkalnego i drewnianą więźbę dachową poddasza.

?W obiekcie przebywały łącznie trzy osoby dorosłe, które przy pomocy strażaków zostały ewakuowane na zewnątrz, a następnie do najbliższej posesji mieszkalnej. Równolegle podjęto działania gaśnicze, podając prądy wody w natarciu na rozwinięty pożar w obrębie części parterowych i następnie poddasza. Działania strażaków wsparło pogotowie energetyczne,  które odłączyło zasilanie jak również  właściciel obiektu, który odłączył zasilanie do paneli fotowoltaicznych ? informuje st. asp. Kazimierz Wiebskowski  z KP PSP w Złotowie.

Po ugaszeniu pożaru budynek oczyszczono ze zniszczonych i nadpalonych elementów wyposażenia. Domownicy  otrzymali pomoc z urzędu gminy.

W pięciogodzinnej akcji brało udział 12 jednostek straży pożarnej i 45 strażaków.

(Red.)

Fot. KP PSP Złotów