Gwałciciel w szkole

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

PIŁA. Dzisiaj na terenie jednej ze szkół podstawowych w Pile został zatrzymany 29-letni pilanin, którego zachowanie wzbudzało zaniepokojenie dzieci i pracowników szkoły. Okazało się, że mężczyzna ten był wcześniej karany za rozboje i gwałt. Ostatnie dziewięć lat spędził w więzieniu. Zakład karny opuścił w marcu.

Jak mówi  podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile,  29-latek nie skrzywdził żadnego dziecka. Policja zbiera materiał, który pozwoli na postawienie mu zarzutów.

Dorota Semenov, UM Piła: -Mężczyzna od kilku dni pojawiał się w pobliżu szkół. Od momentu, gdy pierwszy raz wszedł na teren szkoły, dyrektorzy nakazali zwiększenie czujności  i na bieżąco informowali  Komendę Powiatową Policji w Pile, przekazując nagrania z monitoringu. W szkołach odbyły się też pogadanki na temat zachowywania się w obecności osób obcych i odpowiednich reakcji w sytuacjach odbiegających od norm społecznych.  Przypominamy o konieczności prowadzenia rozmów z dziećmi i uczulania na nietypowe zachowania i kontakty z obcymi.

(Red.)