Pięciu na podwójnym gazie

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

POWIAT ZŁOTOWSKI. Rekordzista miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie, pozostali zatrzymani, którzy prowadzili samochody na podwójnym gazie – tylko nieco mniej… W weekend złotowscy policjanci wyeliminowali z ruchu pięciu pijanych kierowców.

-Pierwszy z zatrzymanych to 18-latek, mieszkaniec gminy Lipka, który mając ponad promil alkoholu w organizmie jechał rowerem stwarzając zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu. Drugi nietrzeźwy kierowca jednośladu, który jechał na ”podwójnym gazie”, zatrzymany został do kontroli drogowej w Złotowie na ulicy Staszica w sobotnie popołudnie. Po przeprowadzonym badaniu stanu trzeźwości okazało się, że 32-latek w organizmie ma ponad 2 promile alkoholu, a gdy zszedł z roweru miał trudności z ustaniem na nogach – relacjonuje mł. asp. Damian Pachuc z KPP w Złotowie.

Kolejny nietrzeźwy, to 22-latek, który został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów w nocy z soboty na niedzielę.

Mężczyzna kierował fordem, mając ponad pół promila alkoholu w organizmie. Jak się później okazało, nie była to pierwsza jego jazda w stanie nietrzeźwości, gdyż posiada on już sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych –informuje Pachuc.

Kilka godzin później, w niedzielę rano, patrol złotowskiej drogówki zauważył skodę, która poruszała się ulicą Jastrowską w Złotowie, a jej kierowca z trudem utrzymywał prosty tor jazdy.

Po zatrzymaniu i przeprowadzeniu badania na zawartość alkoholu w organizmie okazało się, że 35- latek siedzący za kierownicą ma ponad 3 promile alkoholu – dodaje asystent ds. prasowych Komendanta Powiatowego Policji w Złotowie .

Ostatni z nietrzeźwych kierowców minionego weekendu to rowerzysta. Zatrzymany został w niedzielę późnym popołudniem na trasie Zalesie-Złotów. 68-letni mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu i nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć mundurowym dlaczego jedzie po tak ruchliwej drodze w stanie nietrzeźwości.

Policja po raz kolejny apeluje przypomina: Alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Po jego wypiciu wydłuża się czas reakcji i możliwość oceny sytuacji. Dlatego nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu!

Pijany kierowca (także rowerzysta) to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

(Red.)