Pięciu poszukiwanych jednego dnia

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZÓOTÓW. Pięciu poszukiwanych zatrzymali 13 czerwca złotowscy policjanci. Poszczególne osoby z owej ?piątki? albo nie stawiły się do jednostek penitencjarnych w celu odbycia kary pozbawienia wolności, albo ukrywały aktualne miejsce pobytu przed organami ścigania.

Złotowscy policjanci tylko jednego dnia doprowadzili do zatrzymania 5 osób, za którymi organy ścigania wydały nakazy doprowadzenia do jednostek penitencjarnych.

We wszystkich przypadkach była to ciężka i żmudna praca, ponieważ osoby, które ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości są w stanie zrobić wiele, aby uniknąć spotkania z mundurowymi ? podkreśla podkom. Maciej Forecki ze złotowskiej komendy Policji.

Pierwszy z poszukiwanych, mieszkaniec gminy Jastrowie został zatrzymany w godzinach porannych w miejscu zamieszkania.

Kryminalni z jastrowskiego komisariatu ustalili, że poszukiwany wczesnym rankiem opuszcza miejsce zamieszkania chcąc uniknąć spotkania z mundurowymi i ukrywa się na terenie wsi. W tym celu funkcjonariusze zorganizowali zasadzkę, w którą 13 czerwca poszukiwany wpadł. Był kompletnie zaskoczony wizytą policjantów i nie stawiał żadnego oporu podczas zatrzymania ? informuje Forecki.

Drugi z poszukiwanych został zatrzymany na terenie Jastrowia, krótko po godzinie 6 rano.

57-latek ukrywał się przed organami ścigania, bo miał do odbycia 110 dni kary pozbawienia wolności. Mężczyzna poszukiwany nakazem doprowadzenia wydanym przez Sąd Rejonowy w Złotowie, chciał uniknąć odpowiedzialności za przestępstwo kradzieży ? kontynuuje podkomisarz.

Kolejny z poszukiwanych mężczyzn zatrzymany został w swoim mieszkaniu. 52-latek nie stawił się do zakładu karnego, w którym miał odbyć karę 6 miesięcy pozbawienia wolności za kilkukrotne kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.

Tego samego dnia policjanci zatrzymali i doprowadzili do Oddziału Zewnętrznego w Złotowie Zakładu Karnego w Czarnem kolejnych dwóch poszukiwanych tj. 26-latka, za którym Sąd Rejonowy w Złotowie wydał Nakaz Doprowadzenia do jednostki penitencjarnej za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu oraz 42-letniego mieszkańca gminy Jastrowie poszukiwanego za kierowanie gróźb karalnych- dodaje Maciej Forecki.

Policja informuje, że istnieje strona internetowa www.poszukiwani.policja.pl na której umieszczone są wizerunki i dane osób poszukiwanych listami gończymi. Jeśli kogoś rozpoznamy, możemy także wysłać e-mail, pod podany adres, lub skontaktować się z najbliższą jednostką Policji pod numerem alarmowym 112.

 (Red.)

 Fot. KPP Złotów