Pięciu z ciężką nogą

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZŁOTÓW. Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Tym razem zlotowcy funkcjonariusze zatrzymali dokumenty trzem mężczyznom w wieku 38, 46 i 73-lat oraz dwóm kobietom w wieku 50 i 53-lata. Wszyscy pędzili z prędkością ponad 100 km/h, na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.

W Jastrowiu na ul. Roosevelta policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 46-letniego mężczyznę. Kierowca hondy nie dostosował prędkości jazdy do obowiązującego ograniczenia. Jechał w terenie zabudowanym 107 km/h i stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Chwilę później funkcjonariusze zatrzymali również 50-letnią mieszkankę powiatu złotowskiego, która przy obowiązującym ograniczeniu do 50 km/h jechał z prędkością 107 km/h. Skutkiem poruszania się o 57 km/h za szybko było odebranie jej prawa jazdy na okres 3 miesięcy. W związku z popełnionymi wykroczeniami policjanci nałożyli na kierujących grzywny w formie mandatów oraz 10 punktów karnych – informuje podkom. Maciej Forecki z KPP w Złotowie.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę. Pamiętajmy, iż poprzez rażące naruszenia przepisów ruchu drogowego narażamy nie tylko siebie, ale również innych uczestników ruchu drogowego na duże niebezpieczeństwo.

(Red.)