Pierwsze urodziny Olka

Wydarzenia

Ponad 5 tysięcy złotych zebrano podczas charytatywnej imprezy urodzinowej rocznego Olka. Jej organizatorem było stowarzyszenie ?Młodzi Wałcza. W akcję zaangażowali się również partnerzy: Wałeckie Centrum Kultury oraz wolontariat ? 10tka?. Organizatorzy mogli również liczyć na wsparcie fundacji ? Złotowianka?, która udostępniła swoje puszki, do których były zbierane darowizny dla Olka.

 Goście okazali wiele serca i podczas akcji udało się zebrać 5.431, 40 zł. Jak przystało na urodziny, atrakcji nie brakowało. Pani Wioleta z Vanessa Animator Czasu Wolnego prowadziła animacje dla dzieci – tańce, konkursy, którym towarzyszyło dużo śmiechu. Kusiły też liczne stoiska ? popcorn, własnoręcznie robione przez panie ze stowarzyszenia Młodzi Wałcza pasty i jogurty oraz zdrowe przekąski.

Można było podziwiać występy taneczne grup dziecięcych z Akademii Tańca ?Pasja? oraz pokazy latających psów z klubu Dynamics Dogs. W górnej części budynku odbywał się turniej gier rodzinnych. Najmłodsi goście mogli bawić się olbrzymimi klockami Lego, skorzystać z malowania twarzy oraz szaleć do woli w specjalnie przygotowanej sali z materacami i piankowymi poduszkami.

Wśród gości Olka znaleźli się także uwielbiane przez wszystkie dzieci ogromne maskotki, m.in.  Sky z Psiego Patrolu, Minionki, Myszka Mini, w które wcielili się wolontariusze.  Większość gości również przyszła w przebraniach. Przed budynkiem zaparkowały radiowozy i karetka udostępnione do zwiedzania. W trakcie trwania urodzin była również możliwość przeprowadzenia egzaminu na kartę rowerową.

Chętni  za symboliczną kwotę, mogli zrobić w fotobudce pamiątkowe zdjęcie. Podczas akcji nie zabrakło oczywiście tortu oraz wspólnie odśpiewanego ?Sto lat? . Impreza charytatywna w formie urodzin to niewątpliwie wyjątkowy pomysł stowarzyszenia ?Młodzi Wałcza?. Dzięki doskonałej organizacji i zaangażowaniu wielu osób udało się zrealizować wspaniałe cele. Przede wszystkim Olek otrzymał wsparcie finansowe, które pomoże mu w dalszej walce z chorobą. Ważne jest też, że urodzinowe spotkanie dostarczyło wielu wrażeń, szczególnie najmłodszym, które na pewno pozostaną długo w ich pamięci.

 Katarzyna Pawłowska ? Lemańska