Pijana 18-latka wjechała w drzewo

Czarnków Na sygnale Najnowsze Wydarzenia
WIELEŃ. Mieszkanka gm. Wieleń, siedząca za kierownicą peugeota zjechała z drogi i uderzyła w przydroże drzewo. 18-latka była pijana. W wydychanym powietrzu miała ponad 1,5 promila alkoholu. Zarówno ona jak i pasażerka auta trafiły do szpitala. 

Do wypadku doszło 23 listopada około godziny 22:00 na trasie Pianówka ? Goraj.

-Ze wstępnych ustaleń wynika, że 18-letnia mieszkanka gminy Wieleń, z niewyjaśnionych na chwilę obecną przyczyn, zjechała na pobocze i uderzyła w drzewo. W wyniku zdarzenia kierująca oraz 18-letnia pasażerka peugota z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitala. Dalsze ustalenia wykazały, że nastolatka była nietrzeźwa, miała ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto pobrano od niej krew do dalszych badań – informuje asp. Karolina Górzna-Kustra z KPP w Czarnkowie. – W ciągu najbliższych kilku dni policjanci wspólnie z prokuratorem będą analizować zebrany na miejscu zdarzenia materiał dowodowy, jak również przeprowadzać niezbędne czynności procesowe w celu wyjaśnienia okoliczności i przyczyn wypadku. 

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach oraz stosowanie się do hasła ,,Jadę ? nie piję”. Prosi również osoby, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadomiły policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. 

(Red.)

 Fot. KPP Czarnków