Pijana 59-latka chciała wyskoczyć z okna. Uratowali ją policjanci

Na sygnale Najnowsze Trzcianka Wydarzenia

TRZCIANKA. Policjanci z Komisariatu Policji w Trzciance po raz kolejny wykazali się skutecznością w działaniu ratując życie kobiecie, która chciała wyskoczyć z okna bloku na jednym z trzcianeckich osiedli. Dzięki szybkiej i sprawnej interwencji mundurowych, 59-latka nie zdołała wcielić w życie swojego desperackiego planu.

Wczoraj około godziny 14:20 funkcjonariusze z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego trzcianeckiego komisariatu, otrzymali informację od dyżurnego jednostki o możliwej próbie samobójczej 59-letniej mieszkanki miasta.

Policjanci natychmiast pojechali na miejsce.

?W oknie na drugim piętrze siedziała kobieta z nogami zwisającymi na zewnątrz. Krzyczała, że skoczy ponieważ nie chce już żyć. Mundurowi natychmiast przystąpili do działania. Policjantka pozostała na zewnątrz, by podtrzymywać rozmowę z desperatka, natomiast jej kolega z patrolu udał się pod wskazany adres. 59-latka nawet się nie zorientowała, kiedy funkcjonariusz wszedł do mieszkania, chwycił ją i wciągnął do środka ? relacjonuje asp. Karolina Górzna-Kustra z czarnkowskiej Policji.

W międzyczasie na miejsce wezwany został Zespół Ratownictwa Medycznego, który zabrał kobietę do szpitala.

?Od 59-latki wyczuwalna była woń alkoholu. Badanie jej stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ostatecznie kobieta trafiła do policyjnej celi, skąd po wytrzeźwieniu zostanie przewieziona do specjalistycznej placówki medycznej ? dodaje Górzna-Kustra.

Dzięki zdecydowanej reakcji policjantów po raz kolejny uratowane zostało ludzkie życie.

(Red.)

Fot. KPP Czarnków