Pijany 18-latek wybił okno witrażowe w kościele

Czarnków Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

Zarzut uszkodzenia mienia usłyszał 18-latek, który w jednym z kościołów na terenie gminy Trzcianka kamieniem wybił okno witrażowe. Podejrzanemu grozi teraz kara nawet do 5 lat więzienia. Sprawę ostatecznie rozstrzygnie sąd.

Zgłoszenie o uszkodzeniu mienia wpłynęło do trzcianeckich mundurowych na początku lutego br. Z poczynionych ustaleń wynikało, że nieznany sprawca przy użyciu kamienia wybił okno witrażowe w jednym z kościołów na terenie gminy Trzcianka, powodując straty w wysokości 2400 złotych.

Miejscowi kryminalni natychmiast przystąpili do szukania osoby odpowiedzialnej za to przestępstwo. Wykonali w tej sprawie szereg czynności i na bieżąco weryfikowali zebrane informacje. W ich efekcie wytypowali sprawcę. To 18-letni mieszkaniec gminy Trzcianka. Nastolatek nie był wcześniej karany. Wczoraj po raz pierwszy miał okazję pojawić się w trzcianeckim komisariacie w charakterze podejrzanego, gdzie usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Podczas składania wyjaśnień przyznał się do zarzucanego mu czynu. Tłumaczył swoje zachowanie zbyt dużą ilością wypitego alkoholu.

Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności. Jednak o ostatecznej dla niego karze zadecyduje sąd.

  • KPP Czarnków, Karolina Górzna-Kustra