Pijany kierowca potrącił rowerzystę z dzieckiem

Czarnków Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

KWIEJCE gm. Drawsko. W minioną niedzielę nietrzeźwy 63-latek potrącił swoim autem rowerzystę z dzieckiem i oddalił się z miejsca zdarzenia. Na szczęście ani 40-latek, ani jego 9-letni syn nie doznali żadnych obrażeń.           W chwili zatrzymania kierowca  golfa miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

– 40-letni mieszkaniec gminy Drezdenko jechał rowerem prawym pasem ruchu wraz z pasażerem ? 9-letnim synem w kierunku Kamiennika. W pewnym momencie wyprzedzający kierowca ciemnego golfa uderzył rowerzystę lusterkiem w nogę i odjechał nie interesując się stanem zdrowia 40-latka i dziecka . Na miejscu pozostawił uszkodzone lusterko ? relacjonuje mł. asp. Karolina Górzna-Kustra z czarnkowskiej policji.

Dzięki informacjom zapamiętanym przez rowerzystę, policjanci bardzo szybko ustalili personalia kierowcy. Okazał się nim 63-letni mieszkaniec gminy Drawsko. Mundurowi na terenie jego posesji znaleźli uszkodzone auto, które odpowiadało opisowi przekazanemu przez rowerzystę. Samochód był przykryty kocem w miejscu, gdzie brakowało lusterka.

W chwili zatrzymania mężczyzna był pijany. Badanie wykazało ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo pobrano od niego krew. Noc          z niedzieli na poniedziałek spędził w izbie wytrzeźwień.

Na szczęście ani dziecko ani ojciec nie doznali żadnych obrażeń. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa, za którą 63-latek został ukarany mandatem. Dodatkowo odpowie przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 (WM)