PIJANY KIEROWCA SPRAWCĄ WYPADKU

Najnowsze Regiony Wydarzenia Złotów

Za spowodowanie wypadku drogowego pod wpływem alkoholu odpowie 39-letni mieszkaniec gminy Złotów. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Ranny został jego 19-letni pasażer.

W niedzielę (20.08) w godzinach wieczornych, dyżurny złotowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie od kierowcy przejeżdżającego przez miejscowość Święta, o tym że pojazd marki Fiat, porusza się w sposób wskazujący na to, że jego kierowca może być nietrzeźwy. Skierowani na miejsce mundurowi na jednej z bocznych, utwardzonych dróg zastali wywrócony pojazd, w którym znajdowało się dwóch mężczyzn. Wstępnie ustalono, że 39-letni kierowca osobówki, nie dostosował prędkości do warunków drogowych, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i doprowadził do wywrócenia się auta. Siedzący za kierownicą mieszkaniec gminy Złotów był pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 2,5 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który noc spdził w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. W wypadku ranny został 19-letni pasażer, który trafił do szpitala.

Nietrzeźwy kierowca kolejnego dnia usłyszał pierwszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co zgodnie z Kodeksem Karnym, grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

asp. Damian Pachuc