Pijany Ukrainiec spowodował wypadek i uciekł

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

SYPNIEWO. Funkcjonariusze zatrzymali uciekiniera, który był sprawcą wypadku drogowego na trasie Witrogoszcz – Sypniewo. W zdarzeniu ciężkie obrażenia odniósł jeden z pasażerów. Decyzją Sądu Rejonowego w Złotowie mężczyzna  – obywatel Ukrainy – najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

2 stycznia bieżącego roku do dyżurnego pilskiej jednostki wpłynęła informacja o wypadku drogowym, do którego doszło na trasie Witrogoszcz-Sypniewo, w gminie Łobżenica.-Kierujący samochodem marki Opel, 37-letni obywatel Ukrainy prowadząc pojazd w stanie nietrzeźwości na prostym odcinku drogi stracił nad nim panowanie, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewa. W pojeździe znajdowało się również dwoje pasażerów: 40-letnia kobieta oraz 27-letni mężczyzna. Pasażerka nie odniosła groźnych obrażeń, natomiast mężczyzna w stanie ciężkim został zabrany do szpitala – informuje st. sierż. Wojciech Zeszot, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pile.

 

Kierowca innego pojazdu, który przejeżdżał tą samą drogą zatrzymał się, aby udzielić pomocy. W momencie, gdy zaczął dzwonić po pomoc, sprawca wypadku uciekł do  lasu.

Funkcjonariusze pobliskich posterunków oraz Komisariatu Policji w Wyrzysku zostali zaalarmowani do poszukiwań mężczyzny. Po niespełna 4 godzinach ten został odnaleziony i zatrzymany. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 2,5 promila – kontynuuje Zeszot.

Mężczyzna usłyszał zarzuty związane z prowadzeniem pojazdu w stanie nietrzeźwości, doprowadzeniem do wypadku drogowego, w którym pasażer odniósł ciężkie obrażenia oraz ucieczką z miejsca zdarzenia.

Jak podkreśla W. Zeszot – za popełnione przestępstwa obywatelowi Ukrainy grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Decyzją Sądu Rejonowego w Złotowie mężczyzna na najbliższe trzy miesiące trafił do aresztu.

(Red.)
Fot. KPP Piła