PIŁA – WALCZY RAZEM, czyli solidarni na wojnie z epidemią

Najnowsze Piła Wydarzenia
PIŁA -WALCZY RAZEM. Kiedyś mawiało się, że kto śpiewa ten modli się podwójnie. Dziś powiedzielibyśmy, że ten kto pomaga modli się podwójnie. W czasach koronawirusa coraz trudniej być dobrej myśli, zwłaszcza, że w doniesieniach medialnych mnóstwo smutnych i trudnych do przetrawienia informacji. Na szczęście są też zdarzenia, które pokazują ile dobra jest wokół nas, ile dobra jest w nas.
Piła wpisuje się w epidemię dobra, która w tych niełatwych czasach uwidacznia się w całej Polsce i staje do walki z epidemią koronawirusa. Piła potrafi dzielić się dobrem i dobrem zarażać – robiła to niedawno, mobilizując się dla Filipa #RazemdlaFilipaKaźmierczaka. Pilanie są zaprawieni w boju.
15 marca 2020 r. pojawił się pierwszy post na Facebooku. Sławomir Poszwa z myślą o osobach starszych utworzył grupę PIŁA ? WALCZY RAZEM. Pierwszy post dotyczył zorganizowania pomocy dla osób starszych. Dość szybko jednak okazało się, że deklaracji pomocy i obszarów pomocy jest tak wiele, że powstał pomysł, by na facebookowej grupie rozszerzyć obszary pomocowe. Sławek Poszwa utworzył prosty regulamin i podał fundamentalna zasadę – robimy to wszystko za darmo.
Natychmiast zgłosili się: Damian Wycisło, człowiek z ogromnym doświadczeniem w tzw. wolontariacie, z ważną znajomością języka migowego, współpracujący ze Stowarzyszeniem Słabo i Niesłyszący ?Migacze? w Pile; Małgorzata Mróz ? dziś fantastycznie koordynuje grupą ?MASECZKI DLA PIŁY? i jej cudowne dziewczyny, a właściwie ?zaszywające się rodziny? (szyją całe rodziny!); Pan doktor Zygmunt Malinowski ? prezes zarządu ?Ars Medical? Spółka z o. o., który wsparł maseczkowy projekt i umożliwił ich sterylizację; Magdalena Terlikowska ? koordynuje projektem ?psycholodzy i psychoterapeuci – wsparcie w kryzysie #koronawirus?, współpracuje ze stroną na fb ?Pies w koronie? (pomoc właścicielom zwierząt #koronawirus), pomaga w prowadzeniu strony PIŁA WALCZY RAZEM; Julita Żybort ? koordynuje sprawami dotyczącymi pomocy dla rodziców samotnie wychowujących dzieci (w tym dzieci przewlekle chore i niepełnosprawne); Sławomir Poszwa ? dzięki któremu wszystko się zaczęło: człowiek, który załatwia to wszystko, co wydaje się niemożliwe, a zarazem jest strażnikiem swojej grupy i bezwzględnie pilnuje przestrzegania zasad; kilka osób, pomagających anonimowo; Myjnia Caro ul. Dąbrowskiego 8 ? z punktem zbiórki (w godz. 8.00 ? 16.00) środków dezynfekcji, rękawiczek, maseczek, wody butelkowej itp. (środki te będą kierowane do ratowników w karetkach, policji na służbie, Straży Miejskiej, Inspekcji Drogowej).
PIŁA WALCZY RAZEM nie przyjmuje pieniędzy, nie oferuje sprzedaży, nie zamieszcza ofert komercyjnych!!! Dla osób, które chcą pomóc rozwijając fundamentalną zasadę grupy /pomagać: ?Rób to co potrafisz, tym, co posiadasz i tam, gdzie jesteś? (Theodore Roosevelt). Dla potrzebujących pomocy: odważ się prosić o pomoc, razem damy radę !!!
Damian Mateusz Wycisło
Fot. Magdalena Terlikowska