Pilnie poszukiwana rodzina zastępcza dla dużego rodzeństwa

Najnowsze Piła Wydarzenia

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pile pilnie poszukuje kandydatów na rodzinę zastępczą dla czworga rodzeństwa: chłopiec lat 8, chłopiec lat 6, chłopiec lat 5 i dziewczynka lat 4. 

Dzieci przebywały w rodzinach zastępczych zawodowych, które niestety nie poradziły sobie  z wychowaniem całej czwórki. Następnie dzieci trafiły do rodziny zastępczej spokrewnionej, która niestety nie jest w stanie się nimi odpowiednio zaopiekować. Dlatego niezwłocznie potrzebna jest im nowa rodzina, by ich dobro jest teraz najważniejsze.

Osoby, które podejmą się trudu wychowania i opieki powinny wiedzieć, że jedno z dzieci posiada orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, jest niepełnosprawne w stopniu lekkim. Troje dzieci wymaga opieki psychologicznej i psychiatrycznej. Wszystkie są jednak samodzielne i radzą sobie w codziennych czynnościach.

– Poszukujemy rodziny, która stworzyłaby dzieciom stabilne środowisko pełne ciepła i zrozumienia. Nasze Centrum ze swojej strony oferuje pełne wsparcie i pomoc  – zapewnia Tomasz Olszewski, pełniący obowiązki dyrektora PCPR w Pile.

Osoby zainteresowane stworzeniem rodziny zastępczej dla rodzeństwa zapraszamy do kontaktu z  Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Pile, al. Niepodległości 37, budynek C. Pracownicy udzielą wszelkich informacji na temat warunków, jakie należy spełnić, by zostać rodziną zastępczą.

Powiat Pilski