Pilscy lekkoatleci na olimpiadzie

Najnowsze Piła Sport Wydarzenia

POZNAŃ. Lekkoatleci pilskiej ?GWDY? dobrze zaprezentowali się na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Poznaniu. W ogólnym dorobku wywalczyli  21 punków do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportu Młodzieżowego. Wszyscy wcześniej zakwalifikowani do  finałów tej imprezy, zajęli punktowane miejsca.

Na podium w gronie nagradzanych stanął siódmy w skoku w dal Jacek Włodarczak, który osiągnął rezultat 6,53. Do tego jeszcze dołożył cenne punkty, skacząc w trójskoku 12,54.

Jedenastą lokatę w chodzie na 10.000 m zajął Piotr Konek z wynikiem 56:26,86.

O miłą niespodziankę postarał się Mikołaj Czechowicz, który w biegu na 2000 prz. wygrał jedną z dwóch serii, z dobrym rekordem  życiowym 6:29,09.

Do finału w skoku wzwyż  dostał się Marcin Król, zajmując w nim dwunastą lokatę z wynikiem 188 cm.

Po przebytej długotrwałej kontuzji Mikołaj Szarejko dzielnie walczył na dystansie 400 ppł (58,69).

Do końcowego dorobku klubowego doliczone zostały jeszcze punktowane miejsca w sztafecie 4 x 100 m i 4 x 400 m chłopców, które odbywały się w terminie wcześniejszym.