Pilska Biesiada Pokoleniowa przyciągnęła tłumy

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Wspólne tańce, długie rozmowy, przejażdżki bryczką, dzieci na dmuchanych zamkach, zabawy w kąciku policyjnym, oblegane stoiska specjalistów z poradami zdrowotnymi, w końcu smaczny poczęstunek dla wszystkich ? tak wyglądała pierwsza Pilska Biesiada Pokoleniowa na stadionie przy Okrzei, na którą mieszkańców zaprosił Eligiusz Komarowski, Starosta Pilski oraz Bogumiła Cybulska, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pile.

Biesiada zaczęła się o godz. 17. Gości powitał starosta Eligiusz Komarowski:
–  Spotykamy się dzisiaj, by lepiej się poznać i integrować. Takie wydarzenia jednoczą mieszkańców, bo nic tak nie łączy, jak wspólna rozmowa i zabawa. A stadion przy Okrzei jest doskonałym do tego miejscem, który po latach zapomnienia przywróciliśmy do życia. 

Bogumiła Cybulska najpierw powitała seniorów, którzy tego lata regularnie co czwartek spotykają się już na stadionie i dobrze się bawią. – Dzisiaj jednak spotykamy się w znacznie liczniejszym gronie, bo impreza ma szerszą formułę. Witamy zatem młodszych uczestników, rodziców z dziećmi i młodzież – powiedziała.

Potem biesiada zaczęła się na całego. Do tańca porwał zespół AM z Wyrzyska, który zagrał znane i popularne przeboje. Dzieci ruszyły na dmuchane zamki i na mega bańki mydlane. Kolejki ustawiły się do kucyka, wkrótce również do bryczki, w której zasiadały całe rodziny. Oblegane było także stoisko policji, która urządziła kącik dla maluchów, podobnie pilskiego sanepidu, gdzie dorośli chętnie badali poziom cukru we krwi i ciśnienie. Cennych rad udzielał Powiatowy Rzecznik Konsumentów, a panie z pilskiej biblioteki wciągnęły dzieci do interesujących konkursów i zabaw.

W międzyczasie przyjechali strażacy i ustawili kurtynę wodną. Dzieci były wniebowzięte. Uczestnicy biesiady mieli również okazję posmakować smacznych staropolskich potraw, które przygotował Włodzimierz Paprocki ze Stowarzyszenia Formacja Dźwierszno.

Zabawa trwała do 21. Na koniec zrobiono wspólne pamiątkowe zdjęcie i wręczono nagrody dla seniorów, którzy najlepiej powożą końmi, ufundowane przez stowarzyszenie “Formacja Dźwierszno O.M.M.P.”. Największy puchar powędrował do  Floriana Nowaka z Ujścia.

 

powiat.pila.pl