PILSKI AKCENT PODCZAS UROCZYSTOŚCI KOMENDY WOJEWÓDZKIEJ POLICJI W POZNANIU

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

Na dziedzińcu Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbył się uroczysty apel z okazji Święta Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, podczas którego zostali wyróżnieni oraz odznaczeni funkcjonariusze. Dodatkowo 31 młodych osób złożyło policyjne ślubowanie, oficjalnie wstępując w szeregi wielkopolskiej Policji.

8 września na dziedzińcu Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyły się uroczyste obchody Święta Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, połączone ze ślubowaniem 31 nowo przyjętych policjantów i policjantek.

W uroczystości brał udział Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Piotr Mąka, przewodniczący Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych, przedstawiciele lokalnych władz i samorządów oraz zaproszeni goście.

Wśród zebranych funkcjonariuszy byli również policjanci Komendy Powiatowej Policji w Pile, którzy odebrali wyróżnienia. Srebrnym medalem za długoletnią służbę odznaczony został podinsp. Sebastian Chabowski oraz asp. szt. Radosław Wadowski. Brązową odznakę „Zasłużony Policjant” otrzymał asp. szt. Marcin Dębicki oraz asp. szt. Andrzej Kozieł. Wyróżnienie za osiągnięcie wysokich wyników w nauce podczas szkolenia podstawowego otrzymał post. Tomasz Zając.

Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Piotr Mąka pogratulował nowo przyjętym do służby adeptom policyjnego rzemiosła. Zwrócił się także do policjantek i policjantów, którzy odebrali odznaczenia państwowe, resortowe i związkowe. Podziękował za zaangażowanie i solidną pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszego województwa. Podkreślił, że to właśnie dzięki ich poświęceniu, wielkopolska Policja jest tak dobrze odbierana na tle kraju. Nie brakowało także podziękowań skierowanych do rodzin funkcjonariuszy, ponieważ bez ich wsparcia i zrozumienia, wielu rzeczy w służbie nie udałoby się osiągnąć.

Maciej Święcichowski / sierż. szt. Wojciech Zeszot

fot. Łukasz Kędziora (KWP)