PILSKIE CENTRUM AIKIDO  Sławomir Wysoczarski rozwija się i poszerza kręgi  

Najnowsze Piła Sport Wydarzenia

PIŁA. Pilskie Centrum Aikido – szkoła sztuki walki i samoobrony istnieje od 1999 roku. Od samego początku prowadzi je sensei Sławomir Wysoczarski,  posiadacz 4 dan aikido.

?Aikido jest szczególną sztuką walki rozwiniętą przez japońskiego mistrza Morihei Ueshiba, która opiera się na praktycznych ruchach samoobrony. Jest metodą samoobrony przed atakami jednego napastnika lub większą ich liczbą. Aikidoka nie przeciwstawia się sile atakującego, lecz przechwytuje ją i obraca przeciw agresorowi. Aikido to nie tylko sztuka walki ale też filozofia życia, to sposób na życie, który oferuje ciekawą drogę życia do stawania się lepszym. Na swych wyższych poziomach staje się efektywną dyscypliną służącą rozwojowi, integracji wykorzystaniu całości sił każdego człowieka, zarówno fizycznych jak i duchowych. Ćwiczenia Aikido są spokojne relaksujące, wykluczają agresję? –  czytamy na stronie  internetowej PCA.

Pilskie Centrum Aikido  w 2020 roku  będzie obchodziło 20-lecie istnienia. Od samego początku prowadzi je sensei Sławomir Wysoczarski,  posiadacz 4 dan aikido.

– Podróżując do Japonii, biorąc udział  w seminariach  w kraju j poza jego granicami  nawiązujemy kontakty i  współpracę ? mówi  sensei Sławomir Wysoczarski, który prowadził seminaria m.in. w Czechach, Świnoujściu. Kolejne odbędą się  w dniach 6-7 października w Mysłowicach. Skierowane są dla grup dziecięcych, młodzieży i dorosłych. Zarówno początkujących jak i zaawansowanych aikidoków.

Pilskie Centrum Aikido prowadzi zajęcia nie tylko w Pile ale i w Chodzieży.

Naszym sukcesem są trzej aikidocy posiadający  I dan aikido, 5 aikidoków z 1 KYU, 2 KYU, 1 osoba  3 KYU, 4 osoby z 4,5,6 KYU i aikidocy bez stopni, którzy uczęszczają na zajęcia systematycznie.  KYU ? to stopnie uczniowskie ? tłumaczy sensei.

Bardzo częste udziały sensei Sławomira w seminariach z nauczycielami japońskimi pozwalają na techniczne opanowanie elementów sztuki walki jaką jest aikido.

Prowadzimy treningi z dziećmi od 1999 roku i dzięki dzieciom  i młodzieży udoskonalam elementy aikido. Pozwalają one na  wykorzystywanie tych technik  także jako samoobrony, a nie jedynie jako form egzaminacyjnych- podkreśla Wysoczarski.

 Zapraszamy wszystkich do brania udziału  w zajęciach aikido PILSKIEGO CENTRUM AIKIDO!

Dynamika, profesjonalizm, dyscyplina, pewność siebie – to jest to co wyróżnia nas od innych sekcji ? puentuje sensei Sławomir.

(WM)
 Fot. prywatna kolekcja SW