Pilskie PCE najlepsze w zawodach robotów LEGO EV3

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA.  Znamy rozstrzygnięcie  Międzyszkolnego Turnieju  Robotów ?PCE LINE FOLLOWER LEGO?, który odbył się 12 grudnia w Powiatowym Centrum Edukacji w Pile.

I miejsce: Oskar Walczak, Kacper Makowski, Kacper Gruszczyński, Łukasz Kamiennik – uczniowie z Powiatowego Centrum Edukacji w Pile,

II miejsce: Marika Postek, Bartek Kołowrocki, Oliver Pochylski, Bartosz Kijek ? uczniowie z Zespołu Szkół przy Teatralnej w Pile,

III  miejsce: Grzegorz Kapczyński, Michał Michalski, Bartłomiej Siuda, Szymon Osada ? uczniowie z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie.

-Drużyny miały do wykonania dwa zadania: precyzyjne przejechanie wyznaczonej trasy. Maksymalną ilość punktów można było uzyskać przez osiągnięcie trzech punktów tj. A, B i C oraz pokonanie wyznaczonej trasy wraz z omijaniem przeszkód. Każde zahaczenie lub przesunięcie przeszkody odejmowało punkty ? tłumaczy Robert Łukowski, nauczyciel przedmiotów zawodowych w PCE w Pile.

 

Każda z drużyn musiała posługiwać się robotem o tej samej specyfikacji bez wyjątków tzn. każdy posiadał dwa silniki DC napędzające koła oraz czujniki koloru i podczerwieni, zabroniona była modyfikacja robota w trakcie turnieju.

Turniej, czyli zdrowa rywalizacja, a jakie jeszcze korzyści płyną dla młodzieży z tak nieszablonowej formy edukacji ?

-Naszym celem jest przygotowanie uczniów do samodzielnej, innowacyjnej pracy z dziedziny robotyki. Chcemy wzbudzać w młodzieży chęć pracy metodą projektu. Dodam, że w trakcie turnieju uczestnicy mają okazję zaznajomić się z możliwościami wykorzystania zestawów LEGO MINDSTORMS EV3 ? mówi Piotr Danielewicz, dyrektor PCE w Pile.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała Komisja w skład, której weszli nauczyciele:  Kinga Mikołajewska, Robert Łukowski, Natalia Wieczorek oraz dyrektor Piotr Danielewicz.

Uczestnikom turnieju nagrody wręczył Przemysław Pochylski ? członek Zarządu Powiatu  w Pile.

Warto dodać, że to już drugi taki turniej organizowany przez PCE w Pile pod Honorowym Patronatem Starosty Pilskiego ? Eligiusza Komarowskiego.

                                                                                                          Mateusz Kociński