Płoną zboża…

Na sygnale Wydarzenia Złotów

ZŁOTÓW. Tylko 3 lipca po południu do SKKP w Złotowie wpłynęły dwa zgłoszenia o pożarach upraw rolnych. Pierwsze dotyczyło pożaru zboża na pniu pomiędzy Józefowem a Kiełpinem, drugie związane było z pożarem słomy oraz zboża na pniu w obrębie miejscowości Skic.

Co do pierwszego zdarzenia, działania strażaków prowadzone były na powierzchni ok 8 hektarów i dotyczyły uprawy jęczmienia, w drugim – spaleniu uległo ok. 19 hektarów słomy po kombajnie i około 2 hektarów zboża na pniu.

W obu przypadkach ogień zagrażał lasowi i pobliskim zabudowaniom gospodarskim. Działania strażaków skupiły się na obronie zagrożonych obiektów, jednak w miarę dojazdu kolejnych jednostek ukierunkowano je na likwidację największych ognisk pożaru. Ostatnim etapem działań straży było dogaszenie, a w efekcie całkowita likwidacja pożaru.

Łącznie w działaniach brało udział 25 wozów strażackich i 106 strażaków. W akcji uczestniczyły: JRG Złotów, JRG nr 2 z Piły oraz ochotnicze straże pożarne z terenu powiatu złotowskiego i pilskiego.

(WM)

 Źródło: KP PSP Złotów