PODEJRZANY O KRADZIEŻ DWÓCH SAMOCHODÓW ZATRZYMANY

Najnowsze Regiony Złotów

ZŁOTÓW. Szybki przepływ informacji i skuteczna współpraca policjantów ze Złotowa, Pruszcza Gdańskiego oraz Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku doprowadziła do zatrzymania 32-latka podejrzewanego o kradzież dwóch pojazdów marki audi o łącznej wartości 60 tysięcy złotych, do których doszło na terenie powiatu złotowskiego.

Podjęte przez złotowskich kryminalnych czynności pozwoliły ustalić prawdopodobnego sprawcę kradzieży, który mógł przebywać na terenie Pruszcza Gdańskiego. Następnie funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KWP w Gdańsku zatrzymali wytypowanego mężczyznę, który poruszał się skradzionym w Jastrowiu Audi. W trakcie kontroli pojazdu policjanci zabezpieczyli urządzenia elektroniczne oraz podrobiony kluczyk służący do jego odpalenia. Dalsze czynności funkcjonariuszy służby kryminalnej doprowadziły do ustalenia miejsca, w którym znajdował się skradziony na terenie Złotowa w dniu 3 lipca br. roku samochód marki Audi A4.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów kradzieży pojazdów. Prokurator wystąpił do Sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec 32-latka, do którego Sąd przychylił się w całości.

(Red.)

KPP ZŁOTÓW