Podejrzany o pedofilię

Interwencje Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

Wolontariusze „Fundacja Dzieciak w sieci” pojawili się w Wyrzysku (powiat pilski) w celu odbycia rozmowy oraz przekazania w ręce Policji podejrzanego o pedofilię.

Fundacja Dzieciak W Sieci jest organizacją, która zajmuje się ujawnianiem i zwalczaniem pedofilii. Jej wolontariusze doprowadzają do przekazania w ręce Policji osób, które popełniły przestępstwo z art. 200 KK. (dotyczy obcowania płciowego z osobą małoletnią lub doprowadzenia jej do poddania się czynności seksualnych). Najważniejszym celem działalności fundacji jest ochrona dzieci w sieci internet i w świecie realnym.

Kilka dni temu „Fundacja Dzieciak w sieci” zawitała w Wyrzysku.

„Bartek K. prowadził żywą korespondencję z wabikiem, a w tych rozmowach wielokrotnie nagabywał nasze “wirtualne dziecko” na spotkanie, starał się kontrolować aktywność dziewczynki w sieci i poza nią, był o nią wyraźnie zazdrosny, manipulował i stosował szantaż emocjonalny. Jednocześnie zdawał sobie sprawę z własnych poczynań, gdyż nie wysyłał dziecku żadnych zdjęć i nie podawał żadnych informacji na swój temat” – czytamy na Facebooku „Fundacji Dzieciak w sieci”.

Bartek K. był niesamowicie czujny, bo z chwilą pojawienia się wolontariuszy w okolicy jego miejsca zamieszkania podejrzany uciekł do lasu lub ukrył się na terenie posesji. Została wezwana Policja. Na miejsce przyjechał patrol i funkcjonariusze wydziału kryminalnego KP Wyrzysk, którzy dokonali przeszukania domu w obecności matki Bartka K.

Matka Bartka K. była agresywna i wulgarna w stosunku wolontariuszy „Fundacji Dzieciaki w sieci” i prowadzących czynności policjantów. Ostatecznie jednak zadeklarowała, iż dopilnuje aby syn sam tego dnia zgłosił się na komisariat.

Po przeprowadzeniu czynności z podejrzanym, postawiono mu zarzuty z art. 200 kk oraz zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Po opublikowaniu filmu opisującego sytuację, „Fundacja Dzieciak w sieci” otrzymała informację od grupy Elusive Child Protection Unit Poland, iż oni również dysponują dużą ilością materiału dowodowego obciążającego Bartka K. i również składają zawiadomienie do organów ścigania. Elusive Child Protection Unit Poland, to organizacja, która również zajmuje się ujawnianiem osób, które składają dzieciom propozycje seksualne.

 źródło: „Fundacja Dzieciaki w Sieci”