Pojazd bez badań technicznych, kierowca bez uprawnień

Na sygnale Najnowsze Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem osobowym, który w terenie zabudowanym poruszał się prędkością 121 km/h. 30- kilkulatek nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów i popełnił jeszcze inne wykroczenia drogowe.

Nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości. Przekonał się o tym mieszkaniec powiatu złotowskiego. 30- latek poruszał się osobowym peugotem ulicą Nowomiejską w Wałczu. Mężczyzna w terenie zabudowanym, gdzie znak drogowy wskazuje ograniczenie do 70 km/ h poruszał się prędkością 121 km/h.

Po zatrzymaniu do kontroli drogowej okazało się, że nie posiada on w ogóle uprawnień do prowadzenia pojazdów. Po sprawdzeniu wymaganych dokumentów wyszło na jaw, że pojazd nie posiada badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenia OC. Mężczyzna w rozmowie z policjanta wyznał, iż zdawał sobie sprawę z tego, że siada za kierownicę nie posiadając stosownych uprawnień.

Teraz takie zachowanie będzie kosztowało go grzywnę wysokości 3 tys. złotych, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres 6 miesięcy oraz wysoka kara za brak ubezpieczenia OC. Każdy dzień zwłoki niewywiązania się z opłaty to wyższa kara.

  • źródło: KPP w Wałczu