POJECHALI NA INTERWENCJĘ DOMOWĄ, A ZNALEŹLI NARKOTYKI

Czarnków Najnowsze Regiony Wydarzenia

Policyjny patrol z wieleńskiego komisariatu interweniował w sprawie zgłoszenia dotyczącego awantury domowej z udziałem 23-latka. Mężczyzna przed przyjazdem mundurowych uciekł z domu. Jak się okazało był nietrzeźwy i posiadał przy sobie narkotyki. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 60 gramów nielegalnych środków. Awanturnik został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec listopada br., oficer dyżurny czarnkowskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o trwającej awanturze domowej. Do zdarzenia miało dojść w jednym z domostw w gminie Krzyż Wlkp. Na miejscu policjanci zastali zgłaszającą, która potwierdziła, że chwilę wcześniej syn wszczął awanturę, był agresywny. Mężczyzna przed przybyciem policjantów uciekł z domu.

Kilka minut po zdarzeniu mundurowi zauważyli 23-latka na jednej z ulic. Mężczyzna na widok funkcjonariuszy, po raz kolejny próbował uciec, lecz bezskutecznie.

Po jego zatrzymaniu okazało się, że był nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto w trakcie kontroli osobistej policjanci znaleźli przy 23-latku narkotyki, które zabezpieczyli. Łącznie w ręce mundurowych trafiło blisko 60 gramów marihuany i metaamfetaminy.

Właściciel narkotyków został przewieziony do policyjnej celi. Po zebraniu materiału dowodowego dochodzeniowcy przedstawili mu zarzut posiadania zabronionych środków. Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Czyn, o który jest podejrzany 23-latek zagrożony jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.