Policjanci przechwycili ponad 2 kilogramy narkotyków

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZŁOTÓW. Na trzy miesiące aresztu – na razie – trafił 33-latek, który w miejscu zamieszkania przechowywał znaczne ilości substancji psychotropowych i środków odurzających. W sumie złotowscy kryminalni zabezpieczyli blisko 2 kilogramy narkotyków o czarnorynkowej wartości ponad 100 tysięcy złotych. Dodatkowo, w jednym z pomieszczeń znaleźli butelki z płynną amfetaminą.

Efektem pracy operacyjnej oraz dobrze zorganizowanej akcji wymierzonej w przestępczość narkotykową było zatrzymanie w dniu 15 grudnia br. w jednej z miejscowości w gminie Jastrowie 33-letniego mężczyzny.

?Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie, prowadzili na terenie powiatu działania operacyjne rozpoznając środowisko osób mogących mieć związek z substancjami prawnie zabronionymi. W ten sposób dotarli do 33-latka, który według ich ustaleń w miejscu zamieszkania miał posiadać różnego rodzaju środki odurzające i substancje psychotropowe ? informuje podkom. Maciej Forecki z KPP w Złotowie. ?W trakcie przeszukania mieszkania i pomieszczeń gospodarczych należących do mężczyzny, policjanci zabezpieczyli znaczne ilości substancji psychotropowych i środków odurzających: amfetaminy, marihuany, haszyszu oraz kokainy, o łącznej wadze blisko 2 kilogramów.

Ponadto w jednym z pomieszczeń funkcjonariusze znaleźli 8 szklanych butelek o pojemności 0,25 litra z oleistą substancją.

?Według ustaleń policjantów zabezpieczona substancja to prawdopodobnie płynna amfetamina. Ostatecznie skład chemiczny zabezpieczonej substancji potwierdzą badania przeprowadzone w laboratorium kryminalistycznym ? dodaje Forecki.

Podejrzany usłyszał już zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Sąd na wniosek policji i prokuratury podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy.

***

Funkcjonariusze łącznie zabezpieczyli narkotyki o czarnorynkowej wartości ponad 100 tysięcy złotych. Dodatkowo na poczet przyszłej kary zabezpieczyli od podejrzanego dwa samochody osobowe oraz gotówkę. Łączna wartość zabezpieczonego mienia to blisko 80 tysięcy złotych.

33-letniemu mieszkańcowi powiatu złotowskiego za posiadanie znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych grozi do 10 lat więzienia.

(Red.)

Fot. KPP Złotów