POLICJANCI PRZEJĘLI PONAD 37 LITRÓW PŁYNNEJ AMFETAMINY

Interwencje Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego pilskiej jednostki zatrzymali 33-letniego mieszkańca gminy Rogoźno, który posiadał ponad 37 litrów substancji pozwalającej na wytworzenie 50 kilogramów amfetaminy. Mężczyzna usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pile uzyskali informacje, które wskazywały, że 33-letni mieszkaniec gminy Rogoźno może posiadać substancje niezbędne do wytwarzania narkotyków.

29 sierpnia bieżącego roku kryminalni przystąpili do realizacji na terenie Wągrowca. Na jednej z ulic zatrzymali pojazd, którym poruszał się mężczyzna. W bagażniku samochodu policjanci zabezpieczyli dwa plastikowe pojemniki wypełnione tzw. płynną amfetaminą o łącznej pojemności ponad 37 litrów. Jest to substancja, która w tej ilości pozwala na wytworzenie 50 kilogramów czystego narkotyku w postaci amfetaminy.

Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzut wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków, które jest zagrożone karą nawet 12 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Poznaniu sąd zastosował wobec 33-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

st. sierż. Wojciech Zeszot, KPP Piła