POLICJANCI URATOWALI 60-LATKA

Najnowsze Regiony Trzcianka Wydarzenia

Do zdarzenia doszło 16 marca w miejscowości Okonek. Wg zgłoszenia pracownik firmy wykonującej prace ziemne, zasłabł w wykopie i przestał oddychać. Pierwszej pomocy udzielili policjanci z pobliskiego komisariatu, którzy do czasu przyjazdu karetki pogotowia prowadzili resuscytację krążeniowo oddechową. Szybka reakcja i zdecydowane działanie uratowała życie mężczyzny.

Wczoraj (16.03) po godzinie 15 na stanowisko kierowania złotowskiej jednostki wpłynęła informacja odnośnie mężczyzny, który w trakcie wykonywania prac ziemnych w Okonku, zasłabł i przewrócił się.

Z uwagi na to, że sytuacja miała miejsce w pobliżu Komisariatu Policji w Okonku, dyżurny złotowskiej jednostki podjął decyzję o skierowaniu na miejsce funkcjonariuszy z pobliskiego komisarisariatu.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce potwierdzili, że mężczyzna jest nieprzytomny i stracił oddech. Niezwłocznie przystąpili do wykonania resuscytacji krążeniowo oddechowej, którą prowadzili przez około 10 minut do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego.

60-letniemu mężczyźnie po kilku minutach przy użyciu defibrylatora, przywrócono funkcje życiowe. Z uwagi na stan w jakim znajdował się mężczyzna, podjęto decyzję o zniezwłocznym przetransportowaniu go do szpitala. W trakcie przejazdu w karetce, dalszej pomocy i asysty udzielał okonecki funkcjonariusz, który rozpoczął resuscytację. W szpitalu mężczyźnie została udzielona dalsza pomoc.

Dzięki szybkiej reakcji policjantów, 60-latek otrzymał niezbędną pierwszą pomoc, przez co jego życie zostało uratowane.