Policjanci zabezpieczali i biegli w półmaratonie SIGNIFY PHILIPS

Najnowsze Piła Wydarzenia
PIŁA. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile czuwali nad bezpieczeństwem zawodników i widzów oraz dbali o płynność ruchu drogowego podczas  Międzynarodowego 29. Półmaratonu Signify Philips, który 8 września odbył się na terenie Piły. Podczas gdy jedni funkcjonariusze czuwali nad porządkiem podczas imprezy, ich koledzy mundurowi rywalizowali w klasyfikacji branżowej policjantów.

Wczoraj na terenie miasta odbył się 29. Międzynarodowy Półmaraton Signify Philips. Zmagania zawodników rozpoczęły się punktualnie o godzinie 11.00. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile wspólnie z kolegami z ościennych jednostek: z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie, z Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu, Komendy Powiatowej Policji w Złotowie oraz Szkoły Policji w Pile, zabezpieczali trasę maratonu.

W tych działaniach bardzo mocno policjantów wspierali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pile, Ujściu i Szydłowie oraz harcerze na czele z Komendantem hm. Grzegorzem Rzymskim. Mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem zawodników i widzów oraz dbali o płynność ruchu drogowego podczas zawodów. Funkcjonariusze czuwając nad bezpieczeństwem zabezpieczali skrzyżowania dróg, a także inne miejsca, aby nie doszło do żadnych zdarzeń drogowych.

Gdy jedni funkcjonariusze czuwali nad porządkiem podczas imprezy, inni rywalizowali w Otwartym Międzynarodowym Pucharze Policji w Półmaratonie. Silna reprezentacja policjantów z garnizonu wielkopolskiego walczyła w klasyfikacji branżowej.

Organizowane przedsięwzięcie przebiegło bardzo bezpiecznie. Panowała miła atmosfera, nie zabrakło także sportowej zdrowej rywalizacji.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali policjantów w zabezpieczeniu tak ogromnej imprezy sportowej, a mieszkańcom Piły i osobom w tym dniu podróżującym przez nasze miasto, dziękujemy za wyrozumiałość oraz cierpliwość.

Podkom. Żaneta Kowalska/KPP Piła