POLICYJNY DRON W AKCJI

Czarnków Interwencje Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie, wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, przeprowadzili działania z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego. Dzięki temu urządzeniu mundurowi mogli jeszcze skuteczniej zwalczać kierujących popełniających wykroczenia i zapewniać bezpieczeństwo uczestnikom ruchu drogowego na terenie powiatu.

To kolejne tego typu działania na terenie powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego z wykorzystaniem policyjnego drona, skierowane wobec kierujących, którzy rażąco naruszają przepis ruchu drogowego, a tym samym stwarzają realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. W momencie, gdy operator zaobserwuje na kamerze wykroczenie, natychmiast przekazuje informację do patrolu ruchu drogowego, który podejmuje na drodze interwencję wobec sprawcy.

Akcja czarnkowskiej ,,drogówki” wspierana przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przeprowadzona została 17 listopada br., na terenie Czarnkowa. Obiektyw drona monitorował, jak kierowcy stosowali się do znaku drogowego STOP. Niestety wystarczyły blisko trzy godziny, aby zarejestrować na nagraniu 23 kierujących, którzy lekceważyli obowiązek zatrzymania się. Każdego z nich czekało spotkanie z policjantami, którzy wyciągali konsekwencje za tak skrajnie ryzykowne zachowanie.

Kontrolowani byli zaskoczeni całą sytuacją, gdyż nie spodziewali się tego typu działańAkcje z wykorzystaniem policyjnego drona będą kontynuowane.

Przypominamy, że za niezatrzymanie się przed znakiem STOP grozi mandat karny w wysokości 300 złotych i 5 punktów.

Karolina Górzna-Kustra

Policyjny dron w akcji – Działania – KPP Czarnków (policja.gov.pl)