Policyjny Mikołaj ostrzega

Interwencje Na sygnale Najnowsze Senior Wałcz Wydarzenia

Policyjny Mikołaj spotkał się z osobami zrzeszonymi w Klubie Seniora przy ulicy Sądowej w Wałczu. Święta to czas szczególny w roku kiedy umacniamy więzi z najbliższymi, dzielimy się pozytywnymi uczuciami i spędzamy czas razem. Mundurowi w okresie przedświątecznym udzielali seniorom wskazówek na temat bezpieczeństwa ale też i śpiewali z seniorami kolędy, składali sobie wzajemnie życzenia i wręczali skromne podarki.

Przed nami Święta Bożego Narodzenia, czas spotkań w wyjątkowej aurze, prezentów i bliskości. Okres przed świętami to przedświąteczny tłok i wzmożony ruch na drodze.  Wczoraj policjanci dzielnicowi z wałeckiej komendy zorganizowali niespodziankę dla seniorów z odwiedzinami w ich siedzibie. Zaskoczeniem było pojawienie się Policyjnego Mikołaja.

Jednak na początku spotkaniu policjanci udzielali wskazówek bezpieczeństwa, w tym wzmożonym okresie przedświątecznym. Mundurowi ostrzegali głównie przed kradzieżami. Robiąc zakupy, stojąc w długich i zatłoczonych kolejkach czy środkach komunikacji miejskiej można paść ofiarą złodzieja, który tylko czeka na okazję, na chwilę naszej nieuwagi czy roztargnienia.

Dlatego należy pamiętać aby portfel nie wystawał z kieszeni, a  Panie dla bezpieczeństwa trzymały torebkę przed sobą i miały ją „na oku” – podkreślali mundurowi. Z uwagi na wzmożony ruch kołowy policjanci apelowali o ostrożność podczas przechodzenia na drugą stronę ulicy, a także poruszania się prawidłową lewą stroną drogi  z wyposażeniem w elementy odblaskowe.

Później przyszedł czas na wspólny śpiew kolęd oraz składanie życzeń. Policyjny Mikołaj wręczył seniorom słodką paczkę oraz kalendarz na 2023 rok z wałeckiemi policjantami w trakcie zajęć służbowych, a seniorzy przekazali życzenia świąteczne dla Komendanta, policjantów oraz pracowników Komendy Powiatowej Policji w Wałczu.

KPP Wałcz