Policyjny Mikołaj zawitał do szpitala

Najnowsze Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. Policjanci z wałeckiej jednostki w ramach Mikołajek, odwiedzili najmłodszych pacjentów miejscowego  107 Szpitala Wojskowego.  Do współpracy przyłączyli się uczniowie, strażacy i strażnicy gminni.

Paczki przygotowane przez mundurowych otrzymali mali pacjenci i personel oddziału dziecięcego. Policyjny Mikołaj odwiedził także seniorów i innych pacjentów leczących się w wałeckim szpitalu.

Odwiedziny   najmłodszych   pacjentów   w   wałeckim   szpitalu   na   stałe   wpisane  są  w  kalendarz policyjnych działań profilaktycznych. Inicjatywa realizowana jest wspólnie z braćmi kapucynami z parafii św. Antoniego w Wałczu oraz uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Wałczu, których  opiekunem jest Pani Ewa Tereszczak. Do wspólnego przygotowania paczek włączają się co roku strażnicy gminni, a w tym roku również strażacy – mówi asp. Beata Budzyń z wałeckiej KPP.

 

A w paczkach dzieci znalazły słodycze, maskotki, odblaskowe breloczki, kolorowanki, kredki, farby i inne artykuły papiernicze.

Policjanci przygotowali też niespodzianki dla personelu medycznego oddziału dziecięcego oraz seniorów  i pozostałych pacjentów hospitalizowanych w innych oddziałach. Personel lecznicy otrzymał artykuły papiernicze, a seniorzy i pozostali pacjenci szpitala samozaciskowe opaski odblaskowe. Dla wszystkich były lizaki.

 

Do zakupu paczek przyłączył się Urząd Gminy Wałcz oraz tegoroczni goście zaproszeni w lipcu br. na Święto Policji wałeckich mundurowych. Wtedy, to zamiast symbolicznego kwiatka policjanci poprosili o artykuły szkolne i sportowe, w podziękowaniu za policyjną służbę.

 

 (Red.)
 Źródło: KPP Wałcz