Policyjny pościg za busem. Uciekinier staranował radiowóz

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia Złotów
STARA ŁUBIANKA. Wracamy do tematu – policyjny pościg za busem na DK 10. 34-letni pilanin nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Z obawy przed konsekwencjami, nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Pościg rozpoczął się w Ptuszy, zakończył – w okolicach Starej Łubianki. Włączyli się do niego także pilscy policjanci. Uciekinier uderzył w ich radiowóz.
Wczoraj funkcjonariusze złotowskiej drogówki prowadzili działania na drodze krajowej nr 11.

-Około godziny 17 w Ptuszy zauważyli kierującego pojazdem typu bus, który popełnił wykroczenie drogowe. Kierowca tego samochodu, pomimo nadanego sygnału do zatrzymania się, minął patrol policji i rozpoczął ucieczkę w kierunku  Piły. W trakcie ucieczki popełnił szereg wykroczeń, wyprzedzał w miejscach niedozwolonych, bezpośrednio przed oraz na przejściu dla pieszych. Zmuszał innych kierujący do hamowania i zjeżdżania na pobocze oraz doprowadził do kolizji z prawidłowo jadącym pojazdem – relacjonuje mł. asp. Damian Pachuc ze złotowskiej Policji.

Do pościgu za busem włączyli się funkcjonariusze z pilskiej komendy, którzy na drodze krajowej nr 10 zatrzymali uciekiniera, gdy ten uderzył w ich oznakowany radiowóz.

-34-letni mieszkaniec Piły był trzeźwy, a powodem ucieczki był brak uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi – dodaje Pachuc.

Za niezatrzymanie się do kontroli, grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat, a za popełnione wykroczenia drogowe odpowie przed Sądem.

(Red.)
Fot. KPP Złotów