Półmaraton w Pile za pasem!

Najnowsze Piła Sport Wydarzenia

PIŁA. To już ostatnie chwile, żeby zapisać się do tegorocznego Półmaratonu Signify w Pile. W poprzednim roku, ze względu na pandemię, imprezę odwołano, ale tym razem wszystko powinno się udać. Jubileuszowa, 30. edycja wydarzenia odbędzie się w niedzielę, 5 września. Start do biegu na dystansie nieco ponad 21 kilometrów zaplanowano tradycyjnie na 11:00.

W tym roku limit startujących to 1700 osób. Wciąż jeszcze można się dopisać, ale pozostało około stu wolnych miejsc. Warto się więc pospieszyć. Wpisowe wynosi 95 złotych.

Imprezę organizuje Stowarzyszenie Biegów Ulicznych z prezesem Henrykiem Paskalem, niegdyś świetnym maratończykiem, na czele. W latach 90. poprzedniego wieku bieg po Pile przeprowadzano na dystansie 15 kilometrów. Od 2000 roku dystans powiększono do 21,0975 km, dzięki czemu wzrosły prestiż i zainteresowanie wydarzeniem. Często właśnie w Pile wręczano po biegu medale mistrzostw Polski w półmaratonie. Choć tym razem będzie inaczej, można się spodziewać wielu uroczystych dekoracji, a wcześniej radosnego biegania po ulicach miasta. Warto razem pobiec, a jeśli to niemożliwe – kibicować. Jubileuszowa edycja tuż – tuż!

Wojciech Dróżdż
Zdjęcie: Daniel Balukiewicz (strona www.halfmarathon.pl)