Pomachaj komunalnikowi

Edukacja Najnowsze Piła Środowisko Wydarzenia
Często pojawiają się kiedy śpimy, wykonują swoją pracę i znikają. Bywa, że zderzają się z agresją, brakiem szacunku i stereotypami. Kiedy z uwagi na święto przyjadą dzień później – awantura gotowa. Najsympatyczniejsze są dla nich spotkania z dziećmi, które szczerze zafascynowane ich pracą wyczekują śmieciarek i machaniem pozdrawiają kierowców i ładowaczy. Trudną pracę komunalników można było poznać bliżej podczas dnia otwartego w Altvater Piła 10 maja.
Wydarzenie było odpowiedzią na sukces wrześniowej edycji i coraz częściej pojawiające się pytania na temat organizacji wycieczek szkolnych. Żeby nie paraliżować pracy zakładu, ale też sprostać wszystkim prośbom o odwiedziny, pracownicy Altvatera postanowili zaprosić do siebie mieszkańców w ramach dnia otwartego. Okazja nadarzyła się wyjątkowa.
Tego dnia obchodzili bowiem swoje święto – Dzień Pracownika Gospodarki Komunalnej. Na ich zaproszenie odpowiedziało około 100 osób.
Frekwencja kolejny raz pozytywnie nas zaskoczyła. Cieszymy się, że nasza praca jest dla mieszkańców interesująca i dziękujemy, że zechcieli spędzić z nami to popołudnie. Mamy nadzieję, że zapamiętają na dłużej taką żywą lekcję ekologii – mówi dyrektor Altvater Piła Tomasz Bielański.
Długie kolejki ustawiały się do koła zagadek o tematyce ekologicznej i gry planszowej w wersji maksi. W zwiedzaniu sortowni uczestniczyły trzy grupy gości. Spotkanie ze specjalistami od odpadów było okazją do podzielenia się wątpliwościami na temat segregacji i zadania pytań na temat metod zagospodarowania odpadów. Kilkuletni mieszkaniec Trzcianki przyjechał do Piły w konkretnym celu – chciał koniecznie zobaczyć z bliska pracę mechanizmu wrzutowego śmieciarki. Zadawał wiele pytań, które
świadczyły o jego szerokiej branżowej wiedzy. Interesujące było spotkanie z pracownikami pogotowia ekologicznego ENERIS Proeco, którzy opowiadali o likwidacji bomb ekologicznych i zaprezentowali sprzęt, który wykorzystują w swojej pracy. Jednak największą atrakcją były tradycyjnie przejażdżki śmieciarkami.
– Mój syn je uwielbia. Kiedy idziemy do przedszkola i pod domem pojawia się ekipa, musimy się zatrzymać i obserwować ich pracę przez kilka minut, co najczęściej kończy się spóźnieniem – żartuje tata 6-letniego Franka. – Syn był zachwycony, udało się spełnić jego marzenie o przejażdżce śmieciarką. Nie jedną, a czterema! Byliśmy pod wrażeniem czystości wszystkich samochodów i tym, że to tak zaawansowane technicznie pojazdy.
Goście w podziękowaniu za odwiedziny dostali w prezencie firmowe gadżety – notesy wykonane z papieru z odzysku, magnesy z zasadami segregacji i nasionka maków w doniczkach.

Zuzanna Błaszczyk-Koniecko

Specjalista ds. Komunikacji i Wizerunku