Ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał sprawca kolizji drogowej

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

Ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał sprawca kolizji drogowej, do której doszło w centrum Piły. 43- letni obywatel Ukrainy nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu innemu kierującemu. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Sprawca odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Do kolizji drogowej doszło w godzinach popołudniowych na jednej z ulic w centrum Piły. Policjanci ustalili, że kierujący pojazdem Nissan podczas wyjazdu z parkingu sklepowego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu innemu kierującemu. W trakcie rozmowy z uczestnikami zdarzenia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wyczuli silny zapach alkoholu od sprawcy zdarzenia.

Późniejsze badania potwierdziły ich przypuszczenia. Okazało się, że 43- letni obywatel Ukrainy w swoim organizmie miał ponad 3 promile alkoholu. W jego aucie mundurowi znaleźli otwartą butelkę po wódce, którą spożywał chwilę przed rozpoczęciem jazdy. Mężczyzna został zatrzymany. W najbliższym czasie odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo musi się liczyć z konsekwencjami związanymi ze spowodowaniem zagrożenia w ruchu drogowym.

Przypominamy, że alkohol znacznie utrudnia, a czasem nawet uniemożliwia prawidłową ocenę sytuacji na drodze. Pijany kierowca stwarza olbrzymie zagrożenie dla bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego. Tak nieodpowiedzialne zachowania mogą nieść za sobą tragiczne skutki.

st. sierż. Magdalena Mróz