Popełnił kilka wykroczeń, odpowie za przestępstwo

Na sygnale Najnowsze Wałcz

WAŁCZ.  40-letni obcokrajowiec w jednym z marketów, w krótkim odstępie czasu, ukradł siedem butelek z alkoholem.  Teraz, w myśl zmian w przepisach odpowie nie za popełnione wykroczenia, a za popełnione przestępstwo.

O kradzieżach alkoholu w jednym z marketów mieszczących się na terenie miasta zostali powiadomieni policjanci. Wiadomym było że 40- letni sprawca w krótkich odstępach czasu, ze sklepowych półek przywłaszczył sobie alkohol znanej marki w ilości 7 butelek.

W sumie straty oszacowano na kwotę ponad 500 złotych. Sprawca rozpoznany został przez ochronę sklepu, po tym jak kolejny raz pojawił się w punkcie. 40-letni obcokrajowiec został zatrzymany i przyznał się do popełnionych kradzieży.

Za tego typu czyn zaostrzona została odpowiedzialność karna.

Wobec sprawcy zajęte zostało mienie ruchome w wysokości 600 zł. 40- latek będzie teraz musiał zapłacić grzywnę w wysokości 30 stawek dziennych po 20 złotych oraz pokryć w całości koszty sądowe.

Skradziony alkohol zdążył już wypić.

Art.12 KK par.2 mówi: odpowiada za popełniony czyn zabroniony, wyczerpujący znamiona przestępstwa ten, kto w krótkich odstępach czasu, przy wykorzystaniu tej samej albo takiej samej sposobności lub w podobny sposób, popełnia dwa lub lub więcej umyślnych wykroczeń przeciwko mieniu, jeżeli łączna wartość mienia uzasadnia odpowiedzialność za przestępstwo.

 asp. Beata Budzyń