Poszła z córką na grzyby. Zgubiła się…

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

OKONEK. Dzięki szybkim i sprawnym działaniom policjantów z okoneckiego posterunku, 65-letnia grzybiarka wróciła szczęśliwie do domu. Zziębniętą i zdezorientowaną seniorkę odnaleziono kilkadziesiąt minut po zgłoszeniu.

W miniony czwartek około godziny 18.30 Komendant Komisariatu Policji w Okonku otrzymał informację od zdenerwowanej mieszkanki Okonka o zaginięciu 65-letniej kobiety.

Zgłaszająca poinformowała, że tego dnia wybrała się razem z mamą na grzyby do lasu w gminie Okonek. Jak wynikało z rozmowy, kobiety rozdzieliły podczas grzybobrania. Kiedy zapadał zmrok córka zorientowała się, że jej mama prawdopodobnie zgubiła się i powiadomiła o tym fakcie policję. Z przekazanych przez nią informacji wynikało, że 65-latka przewlekle choruje na cukrzycę i niezwłocznie powinna zażyć insulinę. Sytuacja była więc bardzo poważna, dlatego wszyscy policjanci pełniący służbę w Komisariacie Policji w Okonku błyskawicznie udali się w rejon masywu leśnego Do poszukiwań włączyli się również członkowie rodziny zaginionej seniorki. Z uwagi na złe warunki atmosferyczne mgłę i zapadający zmrok oraz słaby stan zdrowia zaginionej, prowadzone były bardzo intensywne czynności poszukiwawcze, które trwały kilkadziesiąt minut. Na szczęście zakończyły się sukcesem. Tego samego wieczora policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego przeczesując pieszo kompleks leśny od miejsca, gdzie kobiety rozpoczęły grzybobranie po kilku kilometrach odnaleźli 65-latkę. Kobieta była zziębnięta, zdezorientowana i przestraszona. Dzięki natychmiastowym i intensywnym działaniom podjętym przez okoneckich policjantów, seniorka cała i zdrowa wróciła do domu – relacjonuje podkom. Maciej Forecki z KPP w Złotowie.

65-latka z wycieczki po lesie oprócz grzybów powinna wynieść najistotniejszą zdobycz, jaką jest świadomość, że wchodząc do lasu nie należy oddalać się od drogi lub innego stałego punktu orientacyjnego oraz uczestników grzybobrania. Tym razem historia miała szczęśliwe zakończenie.

Apelujemy do osób wychodzących do lasu o rozsądek. Apel ten kierujemy również do najbliższych, którzy mają obowiązek sprawowania właściwej opieki nad osobami w podeszłym wieku. Starajmy się robić wszystko, by osoby takie nie wchodziły do lasu bez odpowiedniego nadzoru. Pamiętajmy by w każdym przypadku miały przy sobie telefon komórkowy z naładowana baterią, a także kartkę z numerami telefonu do opiekunów. W każdym przypadku zaginięcie osoby należy zgłaszać Policji bez zbędnej zwłoki. Tylko sprawnie podjęte działania dają szansę na szybkie odnalezienia zaginione.

 (Red.)/KPP Złotów

 Fot. KPP Złotów