Poszukiwani darczyńcy

kraj Piła Wydarzenia
Szlachetna Paczka jest ogólnopolskim projektem społecznym który organizowany jest przez Stowarzyszenie Wiosna, którego celem jest materialna i mentalna pomoc osobom i rodzinom które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. W tym roku Szlachetna Paczka zawitała ponownie do naszego regionu. Liderem Rejonu Szlachetnej Paczki jest Julita Jurdzińska.
Naszym wolontariuszom udało się dotrzeć do wielu starszych osób i nie tylko z terenu naszego powiatu. Obecnie sytuacja wszystkich osób do których dotarliśmy jest naprawdę nieciekawa. Główne potrzeby ludzi w 21 wieku w naszym państwie to braki jedzenia z uwagi na rosnące ceny żywności. Niektóre z tych osób są samotne, nie mają nikogo kto spędzał by z nimi większość czasu w ciągu dnia. Również są to osoby bardzo komunikatywne, szczerze, miłe i które wspomnieniami wracały do czasu gdy były zdrowe i pełne sił informuje Julita Jurdzińska. Dodaje również iż pomocy mogą udzielać nie
tylko osoby indywidualne ale również instytucje oraz przedsiębiorstwa.
Gdzie nasi czytelnicy mogą znaleźć rodziny którym chcieliby pomóc jeżeli by się zdecydowali na taką pomoc?
To nic trudnego. Wystarczy wejść na stronę Szlachetnej Paczki. Następnie u góry strony na czerwonym tle wybieramy zakładkę „Wybieram Rodzinę” dalej wybieramy lokalizację czyli województwo Wielkopolskie i później wybieramy powiat Pilski. Można również udzielić pomocy innym spoza powiatu Pilskiego jeżeli czujemy taką potrzebę dodaje wolontariusz z gminy Wyrzysk Piotr Pruss.
Jeżeli są osoby zainteresowane pomocą potrzebującym z Szlachetnej Paczki można kontaktować się z Julitą Jurdzińską pod numerem telefonu 501 393 683.
Piotr Pruss