Poszukiwani listem gończym zatrzymani

Interwencje Na sygnale Wydarzenia Złotów

Sprawne działanie funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego oraz podjęcie międzynarodowej współpracy, zakończyły się zatrzymaniami poszukiwanych Listami Gończymi oraz Europejskim Nakazem Aresztowania. Poszukiwani trafili za kratki, gdzie spędzą najbliższe miesiące

 

 

Złotowscy funkcjonariusze zajmujący się poszukiwaniem osób, od początku roku zatrzymali kilkanaście osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. W ostatnich miesiąca byli to także poszukiwani listami gończymi oraz mężczyzna poszukiwany Europejskimi Nakazem Aresztowania.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Złotowskiej Komendy na początku lutego, ustalili że mieszkaniec gm. Złotów ukrywa się na terenie Wielkiej Brytanii, przed odbyciem kary pozbawienia wolności. Dzięki podjęciu międzynarodowej współpracy, doprowadzili do zatrzymania i przewiezienia do Polski, ukrywającego się 42 latka, który na swoim koncie miał przestępstwa narkotykowe oraz na tle seksualnym.

W miniony weekend (25.02.2022) zatrzymano również poszukiwanego listem gończym, który przez dłuższy czas, ukrywał się na terenie powiatu złotowskiego. 26-latek zmieniał co pewien czas miejsce pobytu, przez co chciał zmylić mundurowych. Zatrzymany został na jednej z ulic w Złotowie, w trakcie kolejnej zmiany miejsce zamieszkania. Był całkowicie zaskoczony widokiem policjantów, którzy doprowadzili go do Zakładu Karnego.

Wszyscy zatrzymani najbliższe miesiące spędzą za kratami, a skuteczność działań policjantów pokazuje, że nawet ukrywanie się za granicą nie uchroni przed wymiarem sprawiedliwości.

  • KPP Złotów, mł.asp. Damian Pachuc