Poszukiwany, bez uprawnień i na haju uciekał przed policjantami

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. W poniedziałek funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego pilskiej jednostki zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który chciał za wszelką cenę uciec policjantom. Wstępne badania wykazały, że prowadził swój pojazd pod wpływem narkotyków.

Policjanci pilskiej drogówki realizując czynności kontrolno-pomiarowe na jednym z odcinków Al. Poznańskiej w Pile zauważyli osobowego mercedesa…

?Auto poruszało się z prędkością o ponad 30km/h większą niż dopuszczalna na tej drodze. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Kierowca jednak nie reagował na sygnały dawane przez policjanta, który w ostatniej chwili zmuszony był zeskoczyć z jezdni, aby uniknąć potrącenia. Po ominięciu patrolu sprawca zaczął gwałtownie przyspieszać i podjął próbę ucieczki ? relacjonuje sierż. Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

Funkcjonariusze rozpoczęli pościg.

?Kierujący Mercedesem nie reagował na wszelkie sygnały do zatrzymania ?kontynuuje Zeszot. ?Swoją ucieczką, a szczególnie wyprzedzaniem w miejscach niedozwolonych oraz na skrzyżowaniach stwarzał realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci zdecydowali się wyprzedzić uciekający pojazd, czym zmusili kierowcę do zmniejszenia prędkości i zatrzymania się.

Uciekinier to 24-letni mieszkaniec powiatu grudziądzkiego, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem oraz był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Mężczyzna został zatrzymany.

?Wstępne badanie potwierdziło, że kierował pojazdem pod wpływem amfetaminy oraz marihuany. W trakcie wykonywanych czynności policjanci ujawnili także woreczek ze śladową ilością substancji psychotropowej ? podkreśla sierżant Zeszot.

Ostatecznie 24-latek usłyszał aż 4 zarzuty dotyczące czynnej napaści na funkcjonariusza, niezatrzymania się do kontroli drogowej, posiadania substancji psychotropowej oraz prowadzenia pojazdu pod wpływem środków odurzających.

Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na kryminalną przeszłość najbliższe pół roku spędzi w zakładzie karnym.

(Red.)

Fot. KPP Piła