Poszukiwany listem gończym zatrzymany z narkotykami

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZŁOTÓW. Policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu bytowskiego, przy którym znaleźli narkotyki. Mężczyzna był również poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Miastku do odbycia kary pozbawienia wolności.

W ograniczanie przestępczości narkotykowej zaangażowani są zarówno policjanci służby kryminalnej jak i prewencji. Realizację poszczególnych spraw narkotykowych wynikają z uzyskanych przez policjantów informacji lub są efektem kontroli osobistych, w czasie których funkcjonariusze znajdują zabronione substancje.

W piątkowy wieczór, 20 listopada, czujnością wykazali się policjanci złotowskiej ?patrolówki?.

?Podczas kontroli rejonu plaży miejskiej w Złotowie funkcjonariusze zwrócili uwagę na młodego mężczyznę. Postanowili sprawdzić, co 28-latek po zmroku robi nad wodą. Już z odległości wyczuli charakterystyczną woń marihuany. Podczas przeszukania, w kieszeni spodni mężczyzny znaleźli zawiniątko folii aluminiowej z zawartością zielonego suszu roślinnego oraz woreczek foliowy z białym proszkiem. Wstępne badanie obu znalezionych substancji narkotestem potwierdziło, że susz roślinny to marihuana, a biały proszek to amfetamina ? relacjonuje podkom. Maciej Forecki ze złotowskiej Policji.

Mieszkaniec powiatu bytowskiego został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego radiowozu.

?Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych bazach danych, okazało się, że jest on poszukiwany listem gończym za popełnione wcześniej przestępstwa przeciwko mieniu i powinien odbywać karę pozbawienia wolności ? dodaje Forecki.

28-latek trafił do pomieszczenia dla zatrzymanych w złotowskiej komendzie. W sobotę śledczy przedstawili mu zarzut posiadania narkotyków, a następnie policjanci doprowadzili go do jednostki penitencjarnej w Złotowie.

O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, 28-latkowi grozi kara do 3 lat więzienia.

(Red.)
Fot. KPP Złotów