Poszukiwany wpadł na kradzieży

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

OKONEK. Pewien 50-latek z powiatu złotowskiego przez kilkadziesiąt dni skutecznie ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Ale w końcu noga się powinęła. Wpadł na kradzieży… napoju energetycznego. I trafił za kratki, gdzie spędzi 150 dni.

Policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji w Okonku zostali wczoraj wezwani na interwencję dotyczącą kradzieży w jednym z marketów na terenie Okonka.

Pracownik ochrony zatrzymał mężczyznę, który ukradł napój energetyczny.

?Mężczyzna początkowo próbował podawać policjantom błędne dane personalne. Funkcjonariusze jednak pouczyli 50-latka o konsekwencjach takiego postępowania. Znali bowiem mężczyznę z widzenia i podejrzewali, że może on być osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziło sprawdzenie personaliów mężczyzny w policyjnych bazach danych. Jak się okazało powodem takiego zachowania mieszkańca powiatu złotowskiego był fakt wydania nakazu doprowadzenia do Zakładu Karnego w Czarnem Oddział Zewnętrzny w Złotowie celem odbycia kary 150 dni pozbawienia wolności ? informuje podkom. Maciej Forecki ze złotowskiej Policji.

50-letni mieszkaniec powiatu złotowskiego, poszukiwany był od marca 2021 roku za kradzież z włamaniem. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Za dokonanie kradzieży sklepowej policjanci ukarali 50-latka wysoką grzywną.

?Poszukiwany prosto z policyjnego aresztu pojechał do zakładu karnego, gdzie będzie odbywał zasądzony wyrok ? dodaje Forecki.

(Red.)
Fot. ilustracyjne