Powrót do normalności, czyli pozdrowienia ze zgrupowania w Zakopanem!

Najnowsze Sport Wałcz Wydarzenia

ZAKOPANE. Bardzo pracowicie rozpoczęły rok 2021 zawodniczki Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Wałczu. Już w pierwszych dniach stycznia ośmioosobowa grupa najlepszych juniorek w kajakarstwie, trenujących i uczących się w Wałczu (I LO z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego) wyjechała na zgrupowanie zimowe kadry narodowej do Zakopanego. Takie coroczne ?ładowanie akumulatorów? w tym okresie bardzo dobrze wpływa na późniejsze efekty treningowe w sezonie.

Stolica polskich Tatr przywitała młodzież przede wszystkim obfitością śniegu. Przygotowane biegowe trasy narciarskie stworzyły wyjątkowe, jak na ostatnie lata warunki treningowe. Również bardzo dobre warunki lokalowe oraz bogatość obiektów sportowych w COS OPO Zakopane (siłownie, sale gimnastyczne, basen pływacki, sale ergometrów wioślarsko-kajakowych, a nawet ścianka wspinaczkowa), stwarzały świetne możliwości do rozwoju wszechstronnego zawodniczek.

Oczywiście nie obyło się też bez długich wycieczek górskich, bo przecież być w Zakopanem i nie wejść na Kasprowy czy Giewont, to tak jakby pojechać do Rzymu i nie zobaczyć Ojca Świętego. Należy mieć tylko nadzieję, że kolejne zgrupowania odbędą się zgodnie z planami i założeniami trenera kadry, opiekuna kajakarskiej grupy kobiet, Zbigniewa Kowalczuka (szkoleniowiec SMS Wałcz).

Ten ważny rok dla sportu światowego ? Igrzyska Olimpijskie w Japonii, jest ważny również dla młodych kajakarek. Docelowo w tym sezonie sportowym odbyć się mają prestiżowe dla polskiego kajakarstwa zawody międzynarodowe w Poznaniu, a są to Mistrzostwa Europy juniorów i U-23 oraz centralna impreza sportowa ? Mistrzostwa świata juniorów i U-23 w Portugalii (Mortimor).

Jednak to IO przykują uwagę kibiców i wszystkich środowisk sportowych, na których z pewnością nie zabraknie naszych wybitnych absolwentów, uczących się i trenujących, jeszcze przecież tak niedawno w Wałczu, jak między innymi Karolina Naja.

W zgrupowaniu juniorskiej kadry narodowej w kajakarstwie (Zakopane 2021) uczestniczyły: Martyna Marczewska, Julia Krajewska, Oliwia Majewska, Martyna Szkodzińska, Wiktoria Bierzało, Natalia Kurpan (wszystkie ur. 2003r.), Aleksandra Dąbrowska, Julia Czech (ur. 2004r.) oraz opiekun ? trener Zbigniew Kowalczuk.

Zbigniew Kowalczuk/(Red.)