Powstało Powiatowe Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży w Pile

Edukacja Inwestycje Najnowsze Piła Wydarzenia Zdrowie

Przy ulicy Rydygiera 23  dokonano oficjalnego otwarcia Powiatowego Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Pile.

Wnioskodawcą projektu była spółka CenterMed Poznań. Partnerami przedsięwzięcia zostali: Powiat Pilski i Fundacja Ciszum.

Jak informuje starosta pilski Eligiusz Komarowski, Powiatowe Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży, powstało w ciągu zaledwie trzech miesięcy, podczas których zmodernizowano i zaadaptowano budynek przy ulicy Rydygiera 23 w Pile na gabinety psychologów, terapeutów, psychiatrów oraz na oddział dla pacjentów: – To odpowiedź na potrzeby dzieci i młodzieży z naszego powiatu oraz ich rodziców i opiekunów. I zarazem kolejny przykład, że współpraca buduje. W Centrum działają poradnia zdrowia psychicznego, oddział dzienny, w nagłych przypadkach do akcji  wkroczy mobilny zespół psychologów. Od poniedziałku do piątku w godzinach 18.00-22.00 będzie można zadzwonić na bezpłatny telefon zaufania 800 806 010. Oprócz tego przy ulicy Wojska Polskiego 49B funkcjonować będzie punkt konsultacyjny.

Odpowiedzialna za część profilaktyczną i edukacyjną projektu, Aleksandra Skrzypek z Fundacji Ciszum, podkreśliła, że na terenie powiatu będą organizowane warsztaty, treningi umiejętności społecznych, prowadzone będą działania w zakresie profilaktyki uzależnień: – Odbiorcami zajęć będą młodzież i dzieci do 18. roku życia oraz rodzice i nauczyciele. Te skoordynowane działania mają przynieść wsparcie w walce o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży.

– Udało nam się już zebrać 30-osobową grupę specjalistów – terapeutów, psychoterapeutów, psychologów, psychiatrów… Mamy już 160 młodych pacjentów, objętych ścieżką terapeutyczną lub planem zdrowienia. Pracujemy intensywnie – poinformowała Magdalena Nowojska, dyrektor Powiatowego Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Pile.

Projekt “Powiatowe Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży w Pile” otrzymał ok. 7 milionów złotych dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 2020.

  • Wasze Media